Saskaņā ar grozījumiem Ministru kabineta rīkojumā Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” tiek atsāktas pirmās palīdzības kursu individuālas praktiskās nodarbības un zināšanu pārbaude klātienē:
5. martā Slimību profilakses un kontroles centrs un Veselības inspekcija ir saskaņojuši Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta izstrādātos metodiskos norādījumus pirmās palīdzības kursu īstenošanai Covid-19 izplatības laikā.
1. Teorētiskā apmācība notiek attālināti tiešsaistes platformā – 6 st.;
2. Teorētiskais eksāmens notiek attālināti pēc kursa noklausīšanās;
3. Iepazīšanās ar praktiskajām manipulācijām notiek attālināti ar foto un video palīdzību, nepieciešamības gadījumā papildus saņemot attālinātu pasniedzēja konsultāciju;
4. Katrs izglītojamais apmeklē vienu individuālu praktisko nodarbību klātienē – 60 min.;
1. Izglītojamais un pasniedzējs ar savu parakstu apliecina, ka neatbilst kādai no personu grupām, kam ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai izolāciju saistībā ar Covid-19 infekciju vai aizdomām par to, kā arī nav novērojamas elpceļu infekcijas pazīmes (piemēram, paaugstināta temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, iesnas, elpas trūkums).
2. Izglītojamais ar savu parakstu apliecina, ka pirmās palīdzības kursi paredzēti:
3. Nodarbība notiek atsevišķi vēdināmā telpā ar logiem vai mākslīgo ventilāciju, kuras izmērs nav mazāks par 25 m2.
4. Katrs izglītojamais pirms nodarbības saņem atsevišķu nepieciešamo materiālu komplektu, kas pēc izmantošanas tiek atsevišķi savākts.
5. Izglītojamais visu nodarbību pareizi lieto medicīnisko sejas masku un pasniedzējs visas nodarbības laikā pareizi lieto FFP2 klases respiratoru bez vārsta, kas tiek mainīts saskaņā ar ražotāja instrukciju vai reizi 3-4 st.;
6. Izglītojamais un pasniedzējs visu nodarbību lieto vienreizlietojamos cimdus, kas tiek regulāri mainīti, vai veic roku dezinfekciju pēc katras praktiskās manipulācijas;
7. Praktiskās manipulācijas izglītojamais izpilda metodiskajos norādījumos noteiktajā veidā;
8. Pasniedzējs pēc katra izglītojamā veic mācību līdzekļu un telpas virsmu dezinfekciju;
9. Pēc katras nodarbības ir 15 min. pauze dezinfekcijas pasākumiem un telpas vēdināšanai. Šajā laikā telpā neuzturas izglītojamais, visi telpas logi un durvis tiek atvērti pilnībā (ziemā vismaz 5 min.).
Aicinām izglītojamos individuālo praktisko nodarbību klātienē apmeklēt precīzi norādītajā laikā, ņemot līdzi savu mutes un deguna aizsegu (medicīnisko sejas masku) un pildspalvu. Papildus, ja nepieciešams – brilles vai citus palīglīdzekļus un praktiskajām nodarbībām piemērotu apģērbu.
Piesakies tagad un apgūsti teoriju, lai savlaicīgi saņemtu pirmās palīdzības apliecību!